HABERLER

 

 

“ Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı İlköğretim okulu ''

 

 

YEŞİLKÖY' de bulunan Deprem Hasarlı ve riskli okulu Halil Vedat Fıratlı İlköğretim okulu şubat 2012 de acilen boşaltılarak yıkılıp yeniden yapılması için alel acele boşaltılarak 860 öğrencisi ile Kocasinanda bulunan bir ilköğretim okuluna taşındı.

Taşındı taşınmasına ama aradan geçen 11 ay süresinde bu okul için bir çivi dahi çakılmadı.

TOKİ ye devredileceği, ünlü bir iş adamının araziyi satın alıp lüks konutlar inşa edeceği söylentileri mahalle sakinlerini ve bu okulun öğrencileri ile velilerini rahatsız etmeye başladı.

Mahalle sakinleri nefes alabilecek 1m2 yeşil alanın bile kalmayacağından tedirgin olurken öğrencilerde okullarına bir daha kavuşamayacağının üzüntüsünü taşıyorlardı.

Mahalle muhtarı Bülent YURTSEVER tarafından konunun pek çok kez gerek yerel gerekse genel basında yer almasını sağladı. Birçok canlı haber programlarına konu ile ilgili şikayetlerini dile getirererek canlı yayınlara katıldı.

Aradan 11 ay geçmesine rağmen çivi dahi çakılmamasından oldukça rahatsız olan Bülent YURTSEVER 13/12/2012 Günü Show TV Haber kameraları karşısında okulun yaşadığı süreci tekrar gözler önüne sererek Akşam haberlerinde yayınlanmasını sağladı.

 Haber televizyonda yayınlandıktan sonra İl Genel Meclis Üyesi Mesut Tahincioğlu telefonla arayıp, proje ve çalışmaların tamamlanmak üzere olduğuna dair bilgi vererek elektronik posta ile aşağıda 3 boyutlu çalışmaların olduğu görüntüleri göndermiştir.

 

Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mesut Tahincioğlu'nun Yeşilköy Mahalle Muhtarı Bülent YURTSEVER'e göndermiş olduğu açıklaması aynen şöyledir...

'''''   Yeşilköy de bulunan Halil Vedat Fıratlı daha öncede belirttiğim gibi yerine yeni okul yapılacaktır. Takdir edersiniz ki yapacağınız bir okul veya bir bina için belirli aşamalar vardır. Şu an okulun avam projeleri hazırdır. Bakırköy belediyesine de 2 hafta içinde başvurulacaktır. İlişikte ki dosya da okulun görselleri ve avam projesi mevcuttur.  Bilginize  Mesut Tahincioglu İSTANBUL İL GENEL MECLİS ÜYESİ  '''''

 

 

 

Bülent YURTSEVER
Yeşilköy Mahalle Muhtarı
0212 663 55 50 / 0532 311 07 01

SAYFALARIMIZIN ZİYARET SAYISI  

 

SİTEMİZİN SERVİS SAĞLAYICISI www.malopan.com  ADRESLİ KANADA FİRMASI